(poslední aktualizace: 7. 12. 2015)

nar. 24. 7. 1985 v Brně

Největší úspěchy:

vítězství v Davis Cupu 2012 a 2013, semifinále 2014

vítězství na turnajích ATP v Bukurešti 2013 (porazil Seppiho, Troického a Simona) a ve Winston Salemu 2014 (porazil Janowicze)

finále na turnajích ATP ve Stuttgartu a v Bukurešti (2014)

vítězství nad světovou dvojkou Rafaelem Nadalem ve Wimbledonu 2012

3. kolo na French Open 2011 (porazil Melzera) a 2015 (porazil Bautistu-Aguta) a ve Wimbledonu 2012

osmifinále turnaje Masters v Indian Wells 2015

26. místo na žebříčku ATP

3 tituly na okruhu ATP ve čtyřhře

čtvrtfinále French Open 2015 ve čtyřhře

výhry nad Nadalem, Tsongou, Simonem (2x), Robredem, Seppim (2x), Južným, Lopezem, Janowiczem, Kohlschreiberem, Fogninim, Troickým (3x), Baghdatisem, Gulbisem (2x), Bautistou-Agutem, Andersonem

Žebříček ATP:

2011-70., 2012-73., 2013-47., 2014-31., 2015-55.

Bilance na ATP: 65-74

Davis Cup: 10-7 (dvouhra 8-7, čtyřhra 2-0)

vítězství 2012, 2013, semifinále 2014

Zajímavosti:

jeho vítězství nad R. Nadalem ve Wimbledonu 2012 bylo stanicí Eurosport označeno za jedno z nejpřekvapivějších v historii tenisu

v roce 2013 v daviscupové čtyřhře proti Švýcarsku s Tomášem Berdychem sehrál nejdelší daviscupový zápas historie a druhý nejdelší zápas vůbec - trval 7 hodin a 2 minuty a Češi vyhráli 24:22 v 5. setu

v letech 2008-2011 byl ženatý s atletkou Denisou Rosolovou (roz. Ščerbovou), 13. 7. 2015 se oženil s televizní moderátorkou Michaelou Ochotskou, s níž má syna Andrého